Hydroizolacja fundamentów

Hydroizolacja

Termin hydroizolacja obejmuje w budownictwie szeroki zakres materiałów, rozwiązań oraz robót na etapie budowy jak i robót naprawczych. Strony internetowe firmy Hydrostop przedstawiają technologię i materiały do uszczelnienia przed przenikaniem wody kluczowych elementów budowli: płyt fundamentowych, ław fundamentowych, ścian fundamentowych, tarasów patio i stropów garaży podziemnych, zbiorników wody i ścieków komunalnych oraz tarasów ocieplanych i balkonów. Firma Hydrostop oferuje ponad 20 produktów do skutecznego uszczelnienia wyżej wymienionych elementów budowli i rodzajów konstrukcji.

Hydroizolacja fundamentów - powłoka z Hydrostopu Mieszanki Profesjonalnej 209

Fot. 1. Wygląd przykładowej ściany fundamentowej w wykopie otwartym zaizolowanej produktem krystalizującym Hydrostop-Mieszanka Profesjonalna nr 209.

Hydroizolacja fundamentów

Obok zagadnień izolacji tarasów ocieplanych wykonawstwo i technologia hydroizolacji fundamentów należy do najtrudniejszych i bardzo odpowiedzialnych działań w budowlach zagrożonych zalewaniem wodą opadową i gruntową. Sposób izolowania fundamentów zależy od kilku czynników: materiał, z którego fundament jest wykonany (zwykle beton lub cegła), czy zagrożenie jest tylko wilgocią, czy również następuje zalewanie wodą gruntową, czy powierzchnia jest gładka z surowego betonu, czy raczej murowana, czy uszczelnianie jest wykonywane na etapie budowy (otwarty wykop) a może w gotowym, czystym budynku posiadającym wykończenie i zagospodarowane otoczenie, którego nie warto lub nie można naruszać. Sposoby hydroizolacji fundamentów dotyczące tych i wielu innych zagadnień opisane są w dziale Porady.  

Przejdź do Listy naszych produktów lub skontaktuj się z Doradcą.